[صفحه اصلی ]    
منوی اصلی
صفحه اصلی::
معرفی معاونت::
اخبار و رویدادها::
آئین نامه ها ::
آلبوم تصاویر::
::
مدیریت ها

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
سایت های مرتبط با معاونت

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
دفتر ترویج قرآن و عترت(ع)

AWT IMAGE

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
نظرسنجی
سایت معاونت فرهنگی و اجتماعی را چگونه ارزیابی می کنید؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
   
..
کرسی آزاد اندیشی

AWT IMAGE

..
آرشیو مطالب

..
کارگروه امور بانوان

AWT IMAGE

..
ملاقات های عمومی معاونت

..
:: برگزاری جلسه معاون فرهنگی و اجتماعی با هیات محبان الحسین(ع) ::
 | تاریخ ارسال: 1399/2/27 | 
برگزاری جلسه معاون فرهنگی و اجتماعی با  هیات محبان الحسین(ع)
 
در روز چهارشنبه  ۹۹/۲/۲۴ و از ساعت ۱۳:۳۰ الی ۱۵:۳۰ جلسه مجازی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، آقای دکتر ارجمندی با تشکل هیات محبان الحسین (ع) برگزار گردید.
در این جلسه و پس از قرائت قران مجید، در ابتدا آقای زادخور دبیر هیات محبان، از دکتر ارجمندی بخاطر اختصاص وقت برای برگزاری این جلسه و شنیدن گزارش سالانه هیات محبان تشکر کرد.
ایشان همچنین نسبت به امکان گفت گوی اعضای هیات با معاون فرهنگی و اجتماعی و بررسی نقاط قوت و ضعف فعالیت ها ابراز خوشحالی نمودند.
پس از شنیدن گزارش سالانه هیات، آقای دکتر ارجمندی مطالبی را بیان داشتند.

معاون فرهنگی و اجتماعی با ابراز خوشحالی از برگزاری این جلسه و آرزوی قبولی طاعات و عبادات حاضرین در این ماه مبارک و همچنین تسلیت شهادت مولای متقیان،امام علی(ع) گفتند که دعا می کنیم که همه ما علوی زندگی کنیم و علوی بمیریم و با امام علی (ع) محشور شویم.
ایشان در ادامه مطالبی را درباره اخلاص در عمل و گفتار بیان داشته و با اشاره به حدیثی از امام علی (ع) که می فرماید: "افضل العمل ما ارید به وجه الله" (افضل اعمال، آن عملی است که تنها برای رضای خدا باشد) ادامه دادند، زمانی ما می توانیم ادعا کنیم که مسیر تکامل را طی می کنیم که اساس کار و فعالیت ما بر پایه های اخلاص باشد.کار برای خداوند و مردم ، بدون اخلاص هیچ ارزشی ندارد. اخلاص مغز است و محتوا، کار و فعالیت پوسته است. بدون مغز پوست ارزشی ندارد.

سپس ایشان بیان داشتند که شما عزیزان هیات محبان الحسین(ع) دارای یک مدال افتخار هستید، که توفیق دارید که درهیات آل الله و معصومین فعالیت داشته و مبلغ سلوک رفتاری و گفتاری آن بزرگواران باشید. پس قدر این توفیق و سعادت را بدانید که در خوابگاه ها مراسم  فرهنگی و هنری در خصوص اهل بیت (ع) برگزار می کنید.

توفیق رفیقی است که به هر کس ندهندش                 پر طاووس قشنگ است به کرکس ندهندش

در ادامه آقای دکتر ارجمندی با توجه به شرایط دانشجویان خوابگاهی، یعنی مسائلی همچون دوری از خانواده و شرایط محیطی، مشکلات خاص خود را دارند که وظیفه دانشگاه است با همکاری دانشجویان به این موارد توجه ویژه داشته باشد. هیات محبان در این مورد می تواند پل ارتباطی صادق و صالحی باشد بین دانشجویان و معاونت فرهنگی و اجتماعی، تا با آگاهی بیشتر بتوان تصمیم های بهتری اتخاذ کرد.
ایشان در ادامه تاکید کردند، که با فعال شدن مرکز مشاوره دانشگاه و کانون همیاران در این خصوص، با برنامه ریزی منسجم و هدفمند، می توان در کنار هیات محبان، یک آرامش و سلامت روانی خوبی را در قالب برنامه های متنوع به ارمغان بیاوریم.
پس از مطالب آقای دکتر ارجمندی، اعضای شورای هیات محبان و مدیران خوابگاهی هیات محبان هر کدام به طور صمیمی مسائل زیر را بیان داشتند.
- کتابخانه خوابگاه ها ضعیف است و کتاب ها به روز نمی باشد و یا فرسوده هستند.
- حضور مرکز مشاوره در خوابگاه ها،  فعال و  هدفمند نیست.
- ارتباط استادان، به خصوص اساتید علوم پایه با دانشجویان، به ویژه دانشجویان سال اولی تاثیرگزار و مایه آرامش روح و روان است.
- دانشجویان سال اول خوابگاهی با توجه به شرایط زندگی و دوری از خانواده معمولا از همان ابتدا دچار استرس می شوند و نیاز به هدایت تحصیلی و مشاوره و همچنین ایجاد فضای امیدواری و اعتماد به نفس دارند.
همچنین دانشجویان مطالب دیگری نیز با معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه در میان گذاشتند.
در آخر دکتر ارجمندی خوشحالی خود را از شنیدن سخنان دانشجویان ابراز داشته  و پاسخ های لازم را بیان داشتند.
در ادامه ایشان اشاره کردند که در مدیریت جدید فرهنگی دانشگاه توجه به مسائل فرهنگی و اجتماعی و مشاوره ای دانشجویان دانشگاه از اولویت های برنامه های معاونت است. امیدواریم با عنایت خداوند بتوانیم برنامه های نشاط آور و متفاوت مشاوره ای، اعتقادی، علمی، اردویی و ورزشی را برگزار و به نگرانی های دانشجویان توجه ویژه ای داشته باشیم.
در پایان جناب آقای زادخور مجددا از دکتر ارجمندی به جهت برگزاری این جلسه تشکر و سپاسگزاری نموده و تصمیم گرفته شد تا زمان باز شدن دانشگاه این جلسه ها به شکل مجازی برگزار شود.
دفعات مشاهده: 1673 بار   |   دفعات چاپ: 273 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد