[صفحه اصلی ]    
منوی اصلی
صفحه اصلی::
معرفی معاونت::
اخبار و رویدادها::
آئین نامه ها ::
آلبوم تصاویر::
کاردانشجویی::
جشن دانش آموختگان ::
نشریه دانشگاه ما::
::
مدیریت ها

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
سایت های مرتبط با معاونت

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
نظرسنجی
سایت معاونت فرهنگی و اجتماعی را چگونه ارزیابی می کنید؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
   
..
آرشیو مطالب

..
ملاقات های عمومی معاونت

..
جشن دانش آموختگان
..
:: برگزاری جلسه معاون فرهنگی و اجتماعی با واحد خواهران هیات محبان الحسین(ع) ::
 | تاریخ ارسال: 1399/3/3 | 
برگزاری جلسه معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت ایران  با  واحد خواهران هیأت محبان الحسین(ع)
" اساس کار فرهنگی و اجتماعی، اخلاص در گفتار، کردار و رفتار است..."

 
 در روز چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ و از ساعت ۱۱:۴۵ الی ۱۳ جلسه مجازی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، آقای دکتر ارجمندی با واحد خواهران تشکل هیأت محبان الحسین (ع) برگزار گردید.
در این جلسه و پس از قرائت قرآن مجید، در ابتدا آقای زادخور دبیر هیات محبان، از دکتر ارجمندی بخاطر اختصاص وقت برای برگزاری این جلسه تشکر کرد.
ایشان همچنین از مجموعه واحد خواهران که در این ایام به صورت جهادی فعالیت داشته اند قدردانی نمودند.
در ادامه سرکار خانم اقبالیان مسئول واحد خواهران هیأت محبان الحسین(ع) ضمن بیان نظرات، گزارشی از اهم فعالیت های اعضای هیأت محبان بیان داشته و در هر بخش برای تبین موضوعات جلسه را به مسئولان کارگروه های مختلف فعال در واحد خواهران واگذار نمودند. در این جلسه خانم ها حسینخانی، فتحی، همتی و احمدی گزارشات مربوطه را تبیین کرده و نکته نظرات خود را در مباحث مختلف فرهنگی و اجتماعی در فضایی صمیمی با معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، بیان نمودند.
در این گزارش ها، دانشجویان، فعالیت های اردویی و کتابخوانی، سبک زندگی اسلامی، معرفت افزایی و مراسمات مختلف را به طور مفصل بیان داشتند و در ادامه علاوه بر بیان راهکارهای جدید فرهنگی در خوابگاه ها و دانشگاه، پشتیبانی معنوی و مادی بهتر و بیشتر از این هیأت را که تنها تشکل فعال در خوابگاه ها می باشد و می توان گفت قلب تپنده فرهنگی ساکنین خوابگاه ها می باشد را از معاونت جدید فرهنگی دانشگاه خواستار شدند.
پس از شنیدن مطالب اعضای محترم واحد خواهران هیأت محبان الحسین(ع) آقای دکتر ارجمندی مطالبی را بیان داشتند.
معاون فرهنگی و اجتماعی با ابراز خوشحالی از برگزاری این جلسه و آرزوی قبولی طاعات و عبادات حاضرین در این ماه مبارک و همچنین تبریک پیشاپیش عید سعید فطر بیان داشتند که دعا می کنیم که بتوانیم در همه کارها اخلاص داشته باشیم.
 و با اشاره به آیه قرآنی "وَادْعُوهُ مُخْلِصِینَ لَهُ الدِّینَ..."؛ بخوانید خدا را از سر اخلاص و در هرعبادت رو به سوی او آرید؛ و همچنین بیان داشتند که اساس کار فرهنگی و اجتماعی اخلاص در گفتار و کردار و رفتار است و اگر در کار فرهنگی اخلاص نباشد به اصطلاح؛ بی مایه فطیر است و بی ارزش، پس باید اخلاص در رأس امور فرهنگی و اجتماعی ما باشد.
دکتر ارجمندی ضمن گرامیداشت روز سوم خرداد، یوم الله آزادسازی خرمشهر، راز ماندگاری این روز بزرگ را صرفاً آزادسازی خرمشهر پس از ۵۷۶ روز از اشغال دشمن غاصب ندانسته و حتی عظمت این روز را بالاتر از غلبه بر دشمن متجاوز و اسارت گرفتن مزدوران مهاجم دانستند.
ایشان رمز جاودانگی سوم خرداد را ایثار و مقاومت آن هم با دست خالی ولی با اخلاص دانسته و ضمن اشاره به کلام رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای مبنی بر این که "خرمشهرها در پیش است..." عرضه داشتند این یعنی در برابر پیشروی های دشمن در تمام عرصه ها باید قوی باشیم و گام هایمان را استوارتر برداریم.   
دکتر ارجمندی در ادامه به این موضوع پرداختند که در دوران ما، همه خیر در برابر همه شر قرار گرفته است و باید دانست که سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) به شهادت رسیدند و قاتلان کربلا نیز به درک واصل شدند ولی تفکر و اندیشه حسینی(ع) و زینبی (س) و البته تفکر شیطانی یزید و یزیدیان هنوز ادامه دارد؛ و عده ای در این جبهه قرار گرفته اند. سکوت و بی تفاوتی در عصر ما بی معنا و همراهی با جبهه باطل است. اگر در جبهه ی اندیشه ی امام حسین(ع) و حضرت زینب(س) نباشیم، در جبهه یزیدیان هستیم حتی اگر جزو ساکتین باشیم.  
سپس ایشان بیان داشتند که شما عزیزان هیات محبان الحسین(ع) دارای یک مدال افتخار هستید، که توفیق دارید که درهیأت آل الله و معصومین فعالیت داشته و مبلّغ سلوک رفتاری و گفتاری آن بزرگواران باشید. پس قدر این توفیق و سعادت را بدانید که در خوابگاه ها مراسم  فرهنگی و هنری در خصوص اهل بیت (ع) برگزار می کنید.


           حضور دانشجویان و فعالان فرهنگی و اجتماعی در همه عرصه های فرهنگی، اعتقادی، اجتماعی و سیاسی دانشگاه  را ضمن برنامه ریزی دقیق و در  چهار چوب قوانین  ضروری می باشد...


معاون فرهنگی دانشگاه ضمن توجه به مخاطبین فعالیت ها که قشر فرهیخته جامعه یعنی دانشجویان هستند بر لزوم مجهز کردن فعالان فرهنگی به سلاح معرفت و استدلال برای فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و هنری با عمق فکری زیاد تأکید نموده و رشد کیفی و کمی محتوا و قالب را ضروری دانستند.
ایشان در ادامه بر مطالب مطرح شده توسط اعضای جلسه تاکید کرده و بیان داشتند که هیأت محبان الحسین(ع) قلب تپنده خوابگاه ها و پناهی برای دانشجویان است و بیان داشتند که از این گزارشی که خواهران هیأت دادند لذت برده و احساس غرور کردم که چنین دانشجویانی داریم.
همچنین ایشان با توجه به توصیه های رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای به خواهران دانشگاهی مبنی بر بررسی " مسئله زن و خانواده در غرب" نیز اشاره نمودند و چند موضوع ا به دانشجویان جهت پیگیری و اینکه در برنامه خود قرار دهند، توصیه داشتند.
  • پیگیری مشکلات عاطفی، روحی و بهداشتی و دیگر مشکلات زندگی دانشجویان در خوابگاه ها
  • بررسی و پیگیری مسائل اجتماعی و امنیتی در خوابگاه ها
  • مشارکت در سازماندهی و برنامه ریزی امور خوابگاه ها
در آخر دکتر ارجمندی خوشحالی خود را از شنیدن سخنان دانشجویان ابراز داشته و نیاز دانشگاه را برای حضور چشمگیر دانشجویان و فعالان فرهنگی و اجتماعی در همه عرصه های فرهنگی، اعتقادی، اجتماعی و سیاسی را ضمن برنامه ریزی دقیق و عملکرد منظم ضروری دانستند و قول دادند که در این دوره از مدیریت فرهنگی، مشکلات فرهنگی و اجتماعی و مشاوره ای دانشجویان خوابگاهی، بیشتر مورد توجه قرار خواهد گرفت.
ایشان ابراز امیدواری کرده که با عنایت خداوند بتوانیم پرچم مقابله با ظلم و جور جهانی را که در این دوران توسط مجاهدانی مانند سپهبد شهید سلیمانی برافراشته شده است، حفظ و حراست نماییم و دانشجویان  با کسب علم و دانش خود می توانند ایران را به پله ترقی و پیشرفت برسانند.
در پایان جناب آقای زادخور و سرکار خانم اقبالیان مجددا از دکتر ارجمندی به جهت برگزاری این جلسه تشکر و سپاسگزاری نموده و مساعدت هرچه بیشتر معاونت فرهنگی و اجتماعی را در پشتیبانی از فعالان فرهنگی ضروری دانستند.
دفعات مشاهده: 2178 بار   |   دفعات چاپ: 334 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد