[صفحه اصلی ]    
منوی اصلی
صفحه اصلی::
معرفی معاونت::
اخبار و رویدادها::
آئین نامه ها ::
آلبوم تصاویر::
کاردانشجویی::
جشن دانش آموختگان ::
نشریه دانشگاه ما::
::
مدیریت ها

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
سایت های مرتبط با معاونت

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
نظرسنجی
سایت معاونت فرهنگی و اجتماعی را چگونه ارزیابی می کنید؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
   
..
آرشیو مطالب

..
ملاقات های عمومی معاونت

..
جشن دانش آموختگان
..
:: اقدامات عدالت خواهانه، ضامن بقای انقلاب هستند ::
 | تاریخ ارسال: 1399/3/20 | 
اقدامات عدالت خواهانه، ضامن بقای انقلاب هستندگزارش جلسه معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه با اعضای شورای مرکزی مجمع حزب ا...
دوشنبه ۱۹ خرداد ماه ۱۳۹۹        ساعت ۱۵ الی ۱۶

 
این جلسه با قرائت قران کریم آغاز و سپس آقای سالاری دبیر تشکل دانشجویی مجنع حزب ا... از دکتر ارجمندی به جهت این وقتی که در اختیار مجمع حزب الله قرار دادن تشکر نمود و بیان داشت دکتر ارجمندی با توجه به شرایط جسمی و جانبازی ۷۰ درصد, ولی در این دوران کرونایی و عدم حضور دانشجویان, ارتباط خود را بدنه دانشجویی حفظ کرده و با فعالیت های فرهنگی و جهادی در عرصه های مختلف تلاش نمود تا این سرزندگی را در جامعه دانشگاهی علم وصنعت  حفظ نماید, که امیدواریم این روحیه جهادی ادامه داشته باشد.
سپس یکی از اعضای مجمع حزب الله  گزارش عملکرد سالانه این مجمع را به شرح زیر ارایه کردند:

برگزاری چند تجمع در راستای موضوع مطالبه گری، با موضوعاتی همچون شیخ زکزاکی، مسائل هند و ...
برگزاری سلسله کرسی های آزاد اندیشی در رابطه با چگونگی فرم و محتوا در برگزاری کرسی های آزاد اندیشی.
برگزار یک مسابقه کتابخوانی در مورد تفاوت صلح امام حسن(ع) و قیام امام حسین (ع)از کتاب شهید مطهری و اهداء جایزه.
برگزاری یک محفل دانشجویی در مورد چالش های امروز دانشجویی.
برگزاری سلسله جلساتی با عنوان " دعوا سَر چیه؟" در خصوص انتخابات مجلس شورای اسلامی با حضور نامزدها.

همچنین با توجه به گسترش بیماری کرونا و دشواری فعالیت های میدانی، با حضور بیشتر در فضای مجازی، موضوعاتی همچون صدا و سیما، روابط ایران و ونزوئلا، فلسطین و ... مورد بحث قرار گرفت.
از طرف این تشکل دانشجویی، نامه نگاری هایی هم در رابطه با  موضوع مطالبه گری نوشته شده است. از جمله به رئیس قوه قضاییه در خصوص حقوق کارگران به همراه هشت تشکل دیگر، نامه به کمیسیون تلفیق در رابطه با ایرادات بودجه پیشنهادی دولت و همچنین نامه به دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص افزایش قاچاق و موضوعات اقتصادی و چندین برنامه و دیگر فعالیت های جهادی در این چند ماهه اخیر،که در این جلسه فرصت مطرح کردن همه آنها نیست
در ادامه، آقای دکتر ارجمندی ضمن ابراز خوشحالی از برگزاری این جلسه، ابراز امیدواری کردند که با رفتن این بیماری بتوانیم به شکل حضوری این جلسات را برگزار کنیم.
ایشان با تشکر از اعضاء مجمع حزب ا... که خالصانه در موضوعات مختلف حضور پیدا می کنند، تاکید کردند که حرکت های عدالت خواهانه بعد از صحبت های مقام معظم رهبری در سال ۸۱ و تاکید ایشان به موضوع عدالت در جامعه شکل گرفتند و جالب اینجا است که بیشتر این حرکت ها را جوانان و دانشجویان تشکیل داده اند.
آقای دکتر ارجمندی در ادامه به این موضوع اشاره کردند که بحث عدالت خواهی و مطالبه گری و توجه به مشکلات سیاسی و فرهنگی در جهت اصلاح ساختارها از وظایف ملی و دینی همه دانشجویان است. همچنین حرکت های اصیل دانشجویی و مردمی در پیش و پس از انقلاب به چند نکته تاکید داشتند و در اعتلای این مسائل جانفشانی نمودند.
۱. دفاع از مستضعفین و اقشار آسیب پذیر
۲. معضلات اجتماعی
۳. مبارزه با فساد های اداری و اقتصادی
۴. حرکت های ضد استعماری و استکباری
۵. دفاع از نهضت های آزادی بخش
"موضوع عدالت خواهی دنیا را فرا گرفته و امیدواریم این حرکت های
عدالت خواهانه ما را به سمت ظهور امام زمان(عج) راهنمایی کند"
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه در ادامه افزودند، در واقع پرچم دار اقدامات عدالت خواهانه حضرت امام خمینی(ره) و پس از ایشان مقام معظم رهبری می باشند.
ایشان اشاره داشتند: تاکید مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب اسلامی بر عدالت خواهی بوده و ما باید این موضوع را پرچم حرکت خود قرار دهیم تا بتوانیم نگهبان اندیشه های علوی، عاشورایی، شهدای والامقام، امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب باشیم.
ایشان بیان داشتند: تلاش های عدالت خواهانه دانشجویی باید به مواردی همچون اشتغال، ازدواج، مبارزه با هر نوع اختلاس و رانت خواری و ... بپردازند. چرا که اگر حرکت های عدالت خواهانه دانشجویان نبود ، انقلاب ما نمی توانست مسیر خود را به درستی طی کند و مقام معظم رهبری، راه رسیدن به تمدن اسلامی را  عدالت خواهی می دانند.
معاون فرهنگی و اجتماعی ادامه دادند که مولا علی (ع) و حسین ابن علی (ع) بخاطر عدالت خواهی شهید شدند. همه شهدای ما به همین خاطر از جانشان گذشتند. حتی حرکت های آزادی خواه امروز جهان هم پیرامون عدالت خواهی است.موضوع عدالت خواهی دنیا را فرا گرفته و امیدواریم این حرکت های عدالت خواهانه ما را به سمت و سوی ظهور امام زمان (عج) راهنمایی کند.
"برگزاری کرسی های آزاداندیشی از مهم ترین اقدامات دوره جدید معاون فرهنگی و اجتماعی است"
دکتر ارجمندی سپس با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری بیان داشتند که معظم له به سه دلیل بحث عدالت را مطرح و بر اهمیت راهبردی آن تاکید می کنند:
  1. لزوم گفتمان عمومی شدن عدالت خواهی
  2. پرهیز از سعی و خطا در اجرای عدالت در دهه چهارم انقلاب
  3. در نظر داشتن عنصر عدالت در پس زمینه پیشرفت
  ایشان سپس با بیان اینکه " موجیم که آسودگی ما عدم ماست" از همه دانشجویان خواست که به شکل فعال تری در فعالیت های فرهنگی حضور داشته باشند. همچنین برگزاری کرسی های آزاد اندیشی را از مهم ترین اقدامات دوره جدید معاون فرهنگی و اجتماعی دانست که باید هم برای اساتید، هم برای دانشجویان و هم برای کارمندان برگزار شود.
در ادامه باتاکید به اینکه تشکل های دانشجویی مورد توجه ویژه مسئولین دانشگاه هستند، از آنها خواست تا همه ی فعالیت های خود را در چهارچوب قانون انجام دهند و در انجام فعالیت های خو حتما برنامه محور باشند.
بعد از اتمام سخنان آقای دکتر ارجمندی، آقای سالاری از اعضای تشکل مجمع حزب ا... با اشاره به نقطه نظرات مقام معظم رهبری در خصوص عدالت خواهی، از معاون فرهنگی و اجتماعی درخواست کردند که فضای دانشگاه برای این گونه مطالبه گری ها بازتر شود.
همچنین نسبت به اختصاص امکانات و ظرفیت های دانشگاه به این گونه فعالیت ها توجه ویژه ای شود.
حضور فعال در اردوی ورودی های جدید می تواند یکی از عوامل موثر در جذب دانشجویان جدید به فعالیت های فرهنگی باشد.
در پایان دانشجویان از دکتر ارجمندی که این وقت را جهت دیدار مجازی قرار دادند تشکر نمودند.
دفعات مشاهده: 1115 بار   |   دفعات چاپ: 236 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد