[صفحه اصلی ]    
منوی اصلی
صفحه اصلی::
معرفی معاونت::
اخبار و رویدادها::
آئین نامه ها ::
آلبوم تصاویر::
::
مدیریت ها

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
سایت های مرتبط با معاونت

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
دفتر ترویج قرآن و عترت(ع)

AWT IMAGE

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
نظرسنجی
سایت معاونت فرهنگی و اجتماعی را چگونه ارزیابی می کنید؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
   
..
کرسی آزاد اندیشی

AWT IMAGE

..
آرشیو مطالب

..
کارگروه امور بانوان

AWT IMAGE

..
ملاقات های عمومی معاونت

..
:: پیام دکتر عبدالمجید ارجمندی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت ایران به مناسبت هفته دفاع مقدس ::
 | تاریخ ارسال: 1400/7/1 | 
پیام دکتر عبدالمجید ارجمندی
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت ایران
به مناسبت هفته دفاع مقدس


دفاع مقدس، نام ‏آشناترین واژه در قاموس حماسه ‏های عزت آفرین سرزمین ایران است، که خاطرات دلاوری ‏های آن، در تاریخ شکوهمند این دیار به یادگار خواهد ماند.
جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، تنها جنگ دو کشور نبود، بلکه جنگ ابرقدرت های دنیا با ایران بود و اگر از این جنگ به عنوان حماسه بزرگ و دفاع مقدس یاد می شود، از آن جهت است که فرزندان رشید ایران اسلامی با بضاعتی ناچیز به مصاف کسانی رفتند که از قوی ترین ماشین های جنگی برخوردار بودند و ایران در بحبوبه یک انقلاب بزرگ قرار داشت که هنوز دولتی یکپارچه و قوی مستقر نشده نبود و از طرفی  درگیری های داخلی توسط مزدوران کشورهای سلطه گر درجای جای ایران رخ داده بود و مشکلات شدید در سازمان ها نظامی وجود داشت.

دفاع مقدس، نام ‏آشناترین واژه در قاموس حماسه ‏های عزت آفرین سرزمین ایران است، که خاطرات دلاوری ‏های آن، در تاریخ شکوهمند این دیار به یادگار خواهد ماند.
آمریکا برای به سازش کشاندن جمهوری اسلامی، حمایت پنهان و آشکار خود را در کلیه زمینه‌های سیاسی، نظامی‌، ‌اقتصادی و ... از رژیم بعثی عراق به اجرا گذاشت. از سوی دیگر نیز ابرقدرت دیگر جهان‌ یعنی شوروی که متحد عراق محسوب می‌شد، خصومتش را با نظام اسلامی که شعار نه شرقی و نه غربی را سرلوحه کار خود قرار داده و در جریان اشغال کشور افغانستان توسط شوروی، این تجاوز را محکوم کرده، بیش از پیش نمود داشت. دیگر قدرت های غربی از جمله فرانسه ،آلمان، انگلیس و بعضی از  پادشاهان و حاکمان ثروتمند عربی، میلیارد ها دلار برای به زانو در آوردن اندیشه الهی انقلاب اسلامی که پرچم مبارزه با استعمارگران ظالم و جلوگیری از هر گونه سلط گری و پیاده نمودن اسلام ناب محمدی را در آرمان های خود داشت ،پشتیبانی و هزینه کردند.
یکی از ثمرات بزرگ این دفاع مقدس، فرهنگ سازی بود که جوانان و رزمندگان اسلام با از خودگذشتی ها و ایثارگری های خود، آیین و مرامی را بنیان نهادند که ایثار و شهادت به عنوان فرهنگی ارزشی و ارزش فرهنگی همه جریان ها و مسائل دیگر را تحت الشعاع قرار داد.
یکی از ثمرات بزرگ این دفاع مقدس، فرهنگ سازی بود که جوانان و رزمندگان اسلام با از خودگذشتی ها و ایثارگری های خود، آیین و مرامی را بنیان نهادند که ایثار و شهادت به عنوان فرهنگی ارزشی و ارزش فرهنگی همه جریان ها و مسائل دیگر را تحت الشعاع قرار داد، که زمینه ساز فرهنگ مقدسّی شد که طریق اتّصال به ملکوت را هموار کرد و شجاعت را همواره دراین ملت تبدیل به یک باور نمود، که این باور و اندیشه با حضور مجاهدان ایرانی در میان ملت های سوریه، عراق، یمن و دیگر ملت های مظلوم متبلور شد و تا توانستند جنایت کاران را به زانو درآوردند و شعار مبارزه تا رفع فتنه و ظلم در جهان تبدیل به یک خواسته فراگیر ملت ها گردید.
جا دارد که صحنه صحنه این هشت سال تجربه برای عرصه های مختلف فرهنگی،اجتماعی، اقتصادی، مدیریتی و امنیتی نسل ها حال و آینده مورد توجه قرارگیرد.
این هفته پر برکت و نماد شکوه ایران و ایرانی را به همه خانواده شهدا و رزمندگان و ملت ایران و به خصوص دانشگاهیان دانشگاه علم وصنعت ایران تبریک می گوییم  و یرای همیشه تاریخ ایثارگری ها و جان نثاری ها ی تمام خانواده شهدا،رزمندگان،جانبازان و آزادگان را ارج و ارزش و احترام می گذاریم.
عبدالمجید ارجمندی
معاون فرهنگی واجتماعی دانشگاه علم وصنعت ایران
دفعات مشاهده: 158 بار   |   دفعات چاپ: 12 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد